Branimir Štivić – Točkanje (engl. “DOTWORK”)

Muzej-Museo Lapidarium

sa zadovoljstvom Vas poziva na izložbu

Branimir ŠtivićTočkanje (engl. “DOTWORK”)

otvorenje izložbe uz prisutnost  umjetnika

Galerija Rigo, subota 6. srpnja 2024. u 20 sati

Izložbu prati digitalni web katalog uz QR kod. Autor teksta Lovro Japundžić.

image0 (2)

Riječ je o multimedijalnoj izložbi čija je kompozicija sastavljena od serije digitalnih kvadrata LED ekrana veličine 192x192mm, razmaka piksela 3mm.

Izložba se bavi fizikalnošću piksela i rasterizacije digitalne grafike, koristi video kao medij svjetlosti te istražuje difuziju materijala, refleksije i ambijentalnu svjetlost. Umjetnik se uza samu fizikalnost piksela i specifičnost medija bavi problematikom digitalnih reklama i svjetlosnog onečišćenja u turistički orijentiranim mjestima i starim povijesnim jezgrama gradova.

IMG_1827©Branimir Štivić

Branimir Štivić (1991., Cerić) diplomirao je Nove Medije na ALU u Zagrebu (2021.) i Informacijsko i Programsko Inženjerstvo na Fakultetu Organizacije i Informatike u Varaždinu (2015.). U svojem umjetničkom radu bavi se zvučnim i svjetlosnim instalacijama, a/v performansom, živim filmom, expanded-cinema performansom, programiranom umjetnošću, umjetnom inteligencijom i zvukom za suvremeni ples. Pretežito počinje od zvuka, a tehnologiju i programski kod u recentnim radovima koristi kao glavni medij za multidisciplinarni pristup u istraživanju medijalnosti zraka, disanja, vjetra, pneumatike, tla, LED tehnologije, fizikalnosti piksela, izgubljenih materijala (“lost footage”), neuralne sinteze, animizma, vitalnosti objekata i materije u doba tehnosfere i antropocena.

IMG_1836©Branimir Štivić

Član je umjetničkog kolektiva „ARBAJT“, surađivao je s DB Indoš: Kuća ekstremnog muzičkog kazališta u preformansima, a izlagao je na grupnim i samostalnim izložbama u MSU Zagreb, Galerija Miroslav Kraljević, Muzeju Lapidarium, Atelijeri Žitnjak, Lazareti, Šira, Prozori, Laubi, Pogonu jedinstva, Kazamatu, NMG@Praktika i Galeriji SC. Sudjelovao je u umjetničkim rezidencijama i festivalima, a dobitnik je strukovne nagrade MSU-a na 37. salonu mladih i nagrade Zlatna lubenica 7.0.

IMG_1798©Branimir Štivić
dr.sc. Jerica Ziherl, Branimir Štivić
otvorenje izložbe 1, foto arhiva MML (2)
Otvorenje izložbe, foto arhiva MML
otvorenje izložbe 2, foto arhiva MML (1)
postav izložbe, foto arhiva MML
Branimir Štivić, foto arhiva MML

Izložba je otvorena do 31. srpnja 2024., može se razgledati od ponedjeljka do subote od 19 do 22 sata.

Rigo-B. Štivić-B2

Uz potporu Grada Novigrada-Cittanove,  Ministarstva kulture i medija RH, Istarske županije – Upravni odjel za kulturu i zavičajnost i Turističke zajednice Novigrad-Cittanova.

unnamedist.žup.

Galerija Rigo, Velika ulica 5, 52466 Novigrad-Cittanova