Samit Das – Umjetnička intervencija na muzejskim predmetima

1. – 14. srpnja, u Muzej-Museo Lapidarium

Artist-in-Residence

Samit Das

Umjetnička intervencija na muzejskim predmetima / Artistic Intervention with Museum Objects

Tijekom dvotjedne rezidencije u Novigradu indijski multimedijski umjetnik i povjesničar Samit Das istražuje kulturne spomenike i arhivu muzeja. Riječ je o work in progress radu, višeslojnoj instalaciji koja će se premijerno prikazati na izložbi Suvremena indijska umjetnost. Dasova kreacija kao arhitektonska instalacija bit će izložena u muzejskom prostoru.

Čast mi je biti dio umjetničke rezidencije u Muzeju Lapidarium, gdje imam priliku povezati se s arheološkim fragmentima i udahnuti novi život drevnim artefaktima, stvarajući opipljivu poveznicu između sadašnjosti i prošlosti. Suvremeni umjetnici reinterpretiraju ove povijesne ostatke stvarajući umjetničke knjige, nudeći nove perspektive i naracije koje nadilaze vrijeme. Ove knjige postaju most, pozivajući publiku da na osoban i maštovit način komunicira s poviješću, osiguravajući da odjeci naših predaka i dalje nadahnjuju i informiraju današnji svijet.

Izložba Suvremena indijska umjetnost bit će otvorena 10. kolovoza 2024. Pratite nas za više informacija.

Foto M SenPhoto: Mithu Sen
Foto M S bPhoto: Mithu Sen
Foto M S Photo: Mithu Sen

AiR (Artist in Residence) organizira se u okviru projekta „Ljeto Indije u Istri“, 15. lipanj – 2. rujan 2024.

Organizator: Muzej-Museo Lapidarium. Uz potporu: Veleposlanstvo Indije u Zagrebu, Ministarstvo kulture i medija RH, Istarska županija – Upravni odjel za kulturu i zavičajnost, Grad Novigrad-Cittanova, Turistička zajednica Novigrad-Cittanova.